דירה על הנייר ועודף היצע לשכירות

דירה על הנייר ועודף היצע לשכירות
בתקופה האחרונה ניתן לראות תנופה יחסית לפרויקטים חדשים לבניה. שכונות שלמות מתוכננות, חלק גדול מהדירות נמכרות על הנייר ולעתים אף כולן.

קניית הדירה על הנייר מקנה הנחה מסוימת ממחיר שוק לדירה חדשה ועם זאת דחייה בקבלת הדירה. לרוב ידרשו הקונים לשלם 20% במעמד הרכישה ואת היתר במועד מסירת הדירה או סמוך אליו. בשונה מקניית דירה מוכנה, הדחייה בקבלת דירה על הנייר מתבטאת בכסף כגון: אי-קבלת ריבית על הכסף ששולם למוכר (קבלן/יזם), אי-קבלת דמי שכירות על הנכס במקרה של השקעה או לחלופין המשך תשלום דמי שכירות על דירה למגורים בזמן שמחכים שתסתיים בנית הדירה עליה שילמנו.

חשוב לבדוק שיש היתר מאושר לדירה ולפרויקט- אחרת הסיכון גבוהה וייתכן והוועדה המקומית לא תאשר את הפרויקט או שהפרויקט יתעכב וידחה.

חשוב לדאוג לחוזה לפי חוק המכר, המפצה על איחור של מעל 60 יום במסירת הדירה (קבלת מפתח), וכן להיות ערים להתחייבות המוכר על זמן מסירת הדירה.

טיפ נוסף שחשוב לזכור- כשקונים דירה בפרויקט שאחוז גדול מהדירות נמכרו כדירות להשקעה, התוצאה היא שבפרק זמן קצר המון דירות יכנסו לשוק ויגדילו מאד את היצע הדירות להשכרה, מה שיגרום לעודף היצע של דירת להשכרה ובהתאם ירידות מחירים בשוק השכירויות. זה קרה בדוגמה המצורפת בראש העין, בשכונת המשתלה בתל אביב ובעוד הרבה מקומות נוספים. לכן יש לנהוג בזהירות בתכנון הכלכלי של השקעה כזו ולקחת בחשבון ירידה אפשרית של 20%-30% בצפי להכנסות מדמי השכירות, לפחות בתקופה הראשונה.

דירוג המאמר:
שולח
דירוג קוראים
5 (1 דירוג)

כתיבת תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדאין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל
התחלת צ'אט
אפשר לעזור?
שלום וברכה, איך אפשר לעזור?