שירותים נוספים

שמאות מקרקעין עבור דיירים הצפויים לעבור תמ״א 38:

תביעות לפי סעיף 197 לחוק התו"ב

אם אתם רואים את עצמכם כנפגעים מאישור תוכנית, הקלה או שימוש חורג הניתן בסמוך לנכס אשר בבעלותכם, יש לכם את הזכות לתבוע פיצויים מהוועדה המקומית לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה. משרדנו מספק שירות ליווי לתביעות מסוג זה על ירידות ערך מתכנית כדוגמת : הרכבת הקלה, כביש חדש, או הקלה לגובה או זכויות בניה מיוחדות היוצרות מחסום לנוף וכד'.
ניתן לקבל ייעוץ ראשוני חינם ולא להתמהמה, שכן חלון ההזדמנויות להגשת תביעה לפיצויים מסוג זה הינו ל- 3 שנים בלבד מיום אישור התכנית.

מיסוי מקרקעין

מרכיב המיסוי הינו מרכיב עיקרי בכל עסקת מקרקעין.
ישנם מיסים רבים שחלים על הנכס אך ניתן לערער עליהם, כגון: היטל השבחה ומס שבח.

אם אתם שוקלים למכור נכס מקרקעין, ובמיוחד נכס הכולל זכויות בנייה נוספות (שטרם נוצלו), יתכן ותצטרכו לשלם מס שבח, בהתאם לסעיף 49 ז' לחוק מיסוי מקרקעין. בעת כל הליך של מכירה של נכס מומלץ להתייעץ עם שמאי מקרקעין מוסמך אשר יסביר לכם אילו מיסים תצטרכו לשלם בעת המכירה, דבר שישפיע באופן ישיר על הכדאיות הכלכלית של עסקת המקרקעין שאתם עתידים לעשות.

אשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם ייעוץ מקצועי אשר יוכל להפחית את גובה תשלום מס שבח, לוודא שאתם משלמים מס אמת, לערוך לכם שומה עצמית למס שבח ועוד. צרו קשר עימי עוד היום בטלפון, על מנת לוודא שאתם לא תשלמו יותר מס ממה שאתם אמורים לשלם.

רשות מקרקעי ישראל

מעוניינים לבנות בנכס שבחכירה? רוצים למכור או לרכוש נכס אשר נמצא בחכירה מרשות מקרקעי ישראל? ההחלטה למכור או לקנות נכס שבחכירה מרשות מקרקעי ישראל גוררת אחריה תשלום. בין אם קיבלתם כבר דרישת תשלום לחידוש חכירה או אם אתם כעת בשלבי הוצאת היתר בנייה ונדרשים לשלם תשלומים לרשות מקרקעין ישראל שנראים לכם חסרי פרופורציה- פנו אליי לפני התשלום! שמאי מקרקעין מוסמך יכול לעזור לכם בכל הנוגע לתשלומים לרשות מקרקעי ישראל! אל תגישו בקשות וערעורים לבד- םנו אליי, ויחד נוכל לפנות לרשות מקרקעי ישראל עם ההשגות שלנו לגבי התשלומים שאתם נדרשים או תידרשו לשלם. תשלומים כמו: דמי היתר, דמי היוון, דמי הסכמה, דמי חכירה וכד'… אשר יכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד ללא חוות דעת של שמאי מקרקעין מוסמך! רוצים להכין את עצמכם מראש לפני רכישה או מכירה של נכס מסוג זה? אני כאן בשבילכם כדי לעזור לכם להבין מהי התוספת הכלכלית על הרכישה בצורת תשלומים לרשות מקרקעי ישראל.

ירידת ערך

דירה היא אולי הרכוש הכי יקר שלכם- אבל מה עושים אם מגלים שיום אחד היא שווה פחות ממה שחשבתם?

ניתן לדוגמה סביבת מגורים כאשר הביניינים בה בגובה של עד 4 קומות. ממול לבניינים, ברחבה של שטח ציבורי, ישנו פארק וגן משחקים. מה קורה אם יום אחד העירייה מאשרת לקבלן להרוס את הפארק ולבנות במקומו מגדל בגובה 25 קומות? שינוי זה משפיע על אורח החיים שלכם בשכונת המגורים, היות וסביבת הנכס השתנתה, הנוף נחסם וחלה למעשה הרעה בתנאים.
במקרה זה- הדירה שלכם, באחד מהביניינים האלה- שווה פחות.
ירידת הערך בנכסי מקרקעין יכולה להיות שווה עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים, אם לא יותר.

העירייה אישרה תכנית חדשה ונראה לכם שהנכס שלכם נפגע בעקבות אישור התכנית? ניתן לבחון ירידת ערך לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה! צרו איתנו קשר בהקדם שנוכל לבדוק את היקף הירידה בערך ואת הפיצוי המגיע לכם!

פירוק שיתוף

לא תמיד אנחנו הבעלים היחידיים של נכס מקרקעין מסויים. אנשים רבים רוכשים דירה ביחד (בעיקר זוגות נשואים) או מקבלים זכויות על דירה יחד עם עוד אנשים (למשל במקרים של קבלת דירה בירושה משותפת של כמה אחים יחדיו). במידה וכעת אתם רוצים למכור את הנכס, או להשאירו רק בידיו של אחד מהשותפים- איך מחליטים על המחיר? ומה האספקט המיסויי במכירה או רכישה של ״חלק״ מנכס? קניתם או ירשתם נכס מקרקעין יחד עם שותפים? רוצים לחלק בין השותפים את הזכויות בנכס בצורה שווה? מעוניינים לרכוש זכויות בנייה על גג שהוא רכוש משותף? רוצים לבצע פירוק-שיתוף בנכס מקרקעין? אני כאן בשבילכם! פירוק שיתוף במקרקעין על ידי שמאי מקרקעין מוסמך כולל את הנושאים הבאים: חלוקת שווי יחסי של זכויות כל אחד מהשותפים בנכס. עריכת שומה לזכויות יחסיות במקרה של גג משותף. עריכה של טבלאות איזון בעת חלוקת הזכויות בנכס מקרקעין, ועוד.

הפקעות ופיצויים

הפקעת מקרקעין היננ רכישה כםויה של הזכויות שלכם בנכס מקרקעין על ידי המדינה, או חברה מטעם המדינה, למען מטרות ציבוריות. אם מתוכננת הפקעה בנכס המקרקעין שלכם או אם הפקיעו לכם חלק מנכס המקרקעין עבור המדינה- מגיע לכם פיצוי על כך! שירות מיוחד של שמאי מקרקעין הוא חוות דעת מקצועית לצורך תביעת פיצויי הפקעה (בהתאם לפקודת הקרקעות וחוק התכנון והבנייה), וכמו כן בחינת חלופות להפקעה וביטול הפקעת הנכס בשלמות לאחר הפקעה חלקית. אשמח לייצג אתכם ואת הנכס שלכם מול המוסדות והרשויות השונות ולוודא שתקבלו את פיצויי ההפקעה המגיעים לכם בחוק! צרו קשר עוד היום לבירור פרטים והתחלת הייעוץ!

אומדן הכנסה

שירות אומדן הכנסות הוא שירות בו אנו מבצעים עבורכם הערכות שווי למגוון רחב של נכסי מקרקעין מניבים.

נכס מקרקעין מניב הינו נכס מסחרי שמניב לך תשואה כל חודש. נכס זה יכול להיות: בית מלון, בית אבות, תחנת דלק, משרדים, חנויות, או נכס מסחרי כמו מרכז קניות או אפילו חניון.

נכסים אלו הם נכסים אשר מושכרים בצורה שונה מאשר דירות רגילות, ולכן על מנת לאמוד את השווי האמיתי שלהם יש צורך בהיוון הכנסות. בהליך היוון ההכנסות אנו בודקים את כל ההכנסות אשר הנכס צפוי להניב בעתיד, על מנת שנוכל לעמוד על שוויו בהווה.

שירותים נוספים
שירותים נוספים
שירותים נוספים
התחלת צ'אט
אפשר לעזור?
שלום וברכה, איך אפשר לעזור?