תמ"א 38

תמ״א 38 תמיד נשמעת טוב ״על הנייר״.

תמ״א 38 הינה תכנית ארצית הנועדה לחיזוק מבנים קיימים מחשש לרעידת אדמה. ביניינים העולים על הקריטריונים (מעל 2 קומות ו-4 דירות, נבנו לפני 1980) יבחנו על ידי מהנדס שיבדוק האם חיזוק הביניין הוא מן הדרוש. על מנת לעודד את הדיירים להסכים לפרוייקט שכזה- קבלן או יזם נדל״ן לוקח על עצמו לחזק את המבנה תוך כדי יצירת נכס בעל ערך גבוה יותר לדיירים הגרים בו.

העלאת ערך הנכס יכולה להיעשות על ידי הוספה של חדר בטחון (ממ״ד) לכל דירה בבניין, התקנה של מעלית, שיפוץ נראות הבניין והלובי, ואף הוספה של חדר או מרפסת. במרבית המקרים דרי הבניין אינם צריכים לשלם ליזם עבור הרחבת ביתיהם ושיפוץ המבנה הכללי, היות והיזם מוסיף מספר דירות לבניין ומרוויח מהשכרה או מכירה של אותן דירות.
עד כה נשמע טוב?

הליך של תמ״א 38 משנה בעצם את מהות הדירה שלכם, מהות הסביבה של הדירה ובכך משנה את ערך הנכס.
על הנייר – דירה של שלושה חדרים בקומה שלישית ללא מעלית בבניין ישן היא לא מציאה, ושיפוצה, הוספת חדר/מרפסת, שיפוץ כולל של הבניין והוספת מעלית יעלו את ערך הדירה. אך עם עליית ערך הדירה ישנו אספקט מיסוי שאסור להתעלם ממנו.

תמ"א 38

שמאות מקרקעין עבור דיירים הצפויים לעבור תמ״א 38:

השירות שאני מציע לכם הוא פשוט מאוד- אני אבדוק האם אתם באמת מקבלים בעסקה עם היזם ״עסקה הוגנת״. האם הזמן אותו תצטרכו ״לסבול״ מעבודות השיפוצים, והמס אותו תצטרכו לשלם- שווה לכם!

לאחר שיחת ייעוץ אגיע לבדוק את ביתיכם ואחרי בדיקה של כל הגורמים אוכל להסביר לכם את הכדאיות הכלכלית שלכם לפרוייקט תמ״א 38 המוצע לכם.

השירות נעשה עבור כלל דיירי הבניין, או עבור כל אחד מבעלי הדירות בנפרד.

שמאות מקרקעין עבור יזמים השוקלים להתחיל פרוייקט של תמ״א 38:

גם היזם צריך שמאי מקרקעין!

חישבו על זה- אתם כיזמים, הולכים להתחיל פרויקט בנייה ארוך ויקר- על מנת לקבל תגמול בסוף הפרויקט.

שמאי מקרקעין מוסמך ומנוסה יוכל להגיד לכם האם הפרויקט שאתם מתחייבים אליו באמת שווה לכם את הכסף ואת ההשקעה הראשונית של שיפוץ הבניין ויצירה של עוד יחידות דיור לרווח אישי. הבדיקה תבהיר לכם מה יהיה שווי הדירות שיוצרו בבניין ובכך תוכלו לחשב את כדאיות הפרויקט.

תמ"א 38
התחלת צ'אט
אפשר לעזור?
שלום וברכה, איך אפשר לעזור?